תערוכות נוכחיות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

 

 

שפת ילדים - תערוכה קבוצתית

עולמם הפנימי של ילדים, תחושותיהם, חלומותיהם, מחוזות הדמיון שלהם וחוויותיהם הייחודיות הם חלק מהנושאים שבהם עוסקות העבודות בתערוכה "שפת ילדים". העבודות מתכתבות עם רבדים שונים של מושג הילדות - ילדות כתקופה בחיים וילדות כשפה אמנותית וקולנועית.

האמנים המשתתפים: אורית אדר בכר, נדב בן-נון, קרן גלר, יפים גרבוי ודריה טורצקי, אורי דרומר, מיכל היימן, שי הרשקוביץ ומיה טיברמן, רותי סלע, שי-לי עוזיאל, אליסף קובנר, אבנר שחף.  

אוצר: חן שינברג, יועץ אמנותי: בן הגרי.

 

מעלה קרחות - תערוכת יחיד של שחר פרדי כסלו

התערוכה מזמינה את הצופה למיקרוקוסמוס הבוחן את היחסים שבין בני האדם, החיות והצמחים, עולם בדיוני של יצורים היברידיים הנמצאים במרחב מחייה חריג, שבו ההבחנה בין חי, צומח ודומם וההגדרות התפקודיות שלהם הפכו מטושטשות ונזילות.  

הפרויקט ילווה בקטלוג איי פד.


אוצרת: נועם סגל.

 
 
שטר מטען - תערוכה משותפת של נבט יצחק ורקס מדיה קולקטיב

רקס מדיה קולקטיב מהודו ונבט יצחק מישראל חוקרים בעבודותיהם שאלות הנוגעות לזמן ומרחב חברתי ופוליטי בחברות פוסט־קולוניאליות המנסות להגדיר ולבנות את זהותן מחדש. חומרי ארכיון והתבוננות בתרבות פופולרית משמשים בעבודותיהם כלי להבנת הקשרים היסטוריים, אישיים ולאומיים, ובאמצעותם הם מעלים גם שאלות באשר לתפקיד האמנות בעידן רווי אינפורמציה ודימויים.

אוצרות: נירית נלסון ורותם רוף.

 

האוסף האידאולוגי של מיכאל אדלר - תערוכת אוסף

אוסף מיכאל אדלר כולל כ־50 עבודות אמנות במסורת המושגית והפוסט־מינימליסטית המקיפות 30 שנות יצירה ישראלית - משנות ה־60 ועד שנות ה־90. לפני כחמש שנים, כשנתרם האוסף למוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, נערכה תערוכה נרחבת שכללה עבודות מהאוסף ועבודות של אמנים ישראלים עכשווים המתכתבים עם המסורת המינימליסטית. התערוכה הנוכחית היא תצוגה של האוסף המקורי.