חיפוש מוזאונים

מפגש יוצר- אוצר

מפגש יוצר- אוצר
שיח גלריה בתערוכה "קרוב"
14/07/2018
11:30
13:00

מפגש יוצר-אוצר

שיח גלריה עם האמנית דינה רקנאטי, האוצרת רותי אופק ואוצרת המשנה תמר ליבנה

 

בתערוכתה של דינה רקנאטי "קרוב"

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן- שבת, 14 ביולי, בשעה 11:30

 

שיח גלריה בתערוכה של האמנית דינה רקנאטי "קרוב", במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן, שיעסוק בתהליך היצירה של האמנית דינה רקנאטי לאורך חייה, יתקיים ביום שבת, 14 ביולי, בשעה 11:30.

האירוע ילווה בנגינת קטעים מוסיקליים של נגן העוד הצעיר סטיבן ג'וברן.

 

בתערוכה "קרוב" מוצגות עבודות קודמות ובהקשר רלוונטי חדש, לצד עבודות חדשות מהשנה האחרונה, הכוללות פסלים בגודל טבעי, תבליטים ועוד.

 

כותבת אוצרת התערוכה רותי אופק בקטלוג "לראשונה, לאחר שנות יצירה רבות, חושפת דינה רקנאטי את מקורות ההשראה המזינים את יצירתה, במודע או שלא במודע. אלה הם זיכרונות הילדות, שקשה לדעת מה מהם הזיכרון עצמו ומה נוסף עליו במהלך השנים מסיפורי אחרים: זיכרונות של מקומות, ששונו ללא הכר כאשר שבים אליהם אחרי שנים רבות בבגרות ואינם דומים עוד למה שנחרט בזיכרון. סיפור משפחתה של דינה רקנאטי הוא סיפור הקהילה היהודית בקהיר ומשפחה שנפוצה ברחבי העולם בעקבות אירועי התקופה הסוערת של לפני מלחמת העולם השנייה ולאחריה. חייה כילדה מתבגרת בעולם משתנה. התבוננות בפסליה ובציוריה לאחר הקריאה של זיכרונותיה, מעניקה לצופים תובנות וזוויות חדשות להבנתם. הצבעוניות של היצירות, מצבעי המדבר הבהירים ועד הכחולים השמימיים והלבן של היצירות החדשות, הם צבעי הזיכרונות, חלקם ברורים מאוד וחלקם היטשטשו בחלוף השנים. דמויות הנשים המכוסות מכף רגל ועד ראש מזכירות את הנשים העטופות "חסרות הזהות", שהלכו ברחובות קהיר בשנות ה-40 של המאה ה-20, וחזרו להלך ברחובות של ערים רבות בעולם בשנים האחרונות".

 

דינה רקנאטי - אמנית רב תחומית, העוסקת ביצירת דו ממד ותלת ממד, מחומרי יצירה מגוונים. יצירותיה המונומטליות העשויות פלדה של רקנאטי מוצגות דרך קבע במרחבים ציבוריים כמו שדה התעופה בן גוריון, חזית בנייני האומה בירושלים, חזית בית אריאלה בתל אביב ועוד.

 

את התערוכה מלווה ספר עם סיפור חייה המרתק של דינה רקנאטי, חייה שלה כילדה ונערה בקהיר, שם בעקבות אביה הדיפלומט, שם שירת בשנים של בין מלחמות העולם השנייה, פטירת אמה, עד לנישואיה לבנקאי רפאל רקנאטי ועלייתה לארץ.

 

מחיר למשתתף- 25 שקלים. מומלץ להירשם מראש.

 

לפרטים- המוזיאון הפתוח בתפן - 04-9109600, http://www.omuseums.org.il