יום המוזיאונים הבינלאומי מוזיאונים : מרחבים של שוויון ורב תרבותיות

יום המוזיאונים הבינ"ל  12.5.2020

מוזיאונים: מרחבים של שוויון ורב-תרבותיות

אנשי המוזיאונים יקרים שלום רב!

כמדי שנה יחול יום המוזיאונים בל"ג בעומר, 12.5.2020.

יום המוזיאונים נחגג בעולם מדי שנה מאז 1977. ביום זה פותחים מעל 36,000 מוזיאונים מ- 158 מדינות את שעריהם לציבור הרחב ללא תשלום במטרה להעלות למודעות הציבור את תרומתם של המוזיאונים לחברה.

השנה נבחר הנושא השנתי הבינלאומי "מוזיאונים: מרחבים של שוויון ורב תרבותיות". כסוכני תרבות בחברה, המוזיאונים מהווים מרחבים של שוויון ורב תרבותיות הבאים לידי ביטוי בתערוכות נוקבות, שיחי גלריה מרתקים, מפגשים בין תרבותיים של אוכלוסיות מגוונות, דיונים משמעותיים ופעילויות חינוכיות נרחבות. פעילויות אלה, בהן לוקחים חלק אנשים מכל הקשת החברתית, לא פעם מפנות זרקור אל החברה, המצב הפוליטי, והתרבותי, ומציבות מראה לחברה, תוך השמעת קולם של אלו שאינם נשמעים.

מוזיאונים כמרחבים של שוויון ורב-תרבותית מבקשים להעצים את ערכי השוויון ורב התרבותיות בחברה, ולחזק את המסר כי בין תפקידיו של המוזיאון הוא מתן חוויה תרבותית מכילה ורב-גונית, המאפשרת הזדהות מחד, וביטוי ביקורתי מאידך.

אנו מבקשים מכם, אנשי המוזיאונים, לקחת חלק ביום המוזיאונים השנתי ולמלא את הלינק המצ"ב.

לאחר מילוי השאלון הקצר, תקבלו קישור לתיקייה שם תוכלו להזין את הפרטים המלאים עבור הפעילות שאתם מתכננים לקיים ביום זה.

אנא שימו לב: כדי שנספיק לאסוף את החומרים ולהעבירם לעיתונות בזמן – יש להעביר לנו את החומר עד  ליום 10.3.2020. אנא הקפידו להעביר את החומר בזמן. שימו לב- לאור הביקוש אנו מאריכים את ההרשמה עד סוף חודש מרץ 31.3.2020

הכניסה למוזיאון ביום המוזיאונים הבינלאומי הינה ללא תשלום. איגוד המוזיאונים ואיקו"ם ישראל ידאג ליח"צ ולחשיפה תקשורתית. נודה לכם על מילוי הטופס  הנ"ל, ולאחר מכן יישלח לכם קישור לתיקיית שיתוף להזנת פרטים ומידע נוסף.

 

תודה רבה לכולכם על שיתוף הפעולה ובהצלחה לכולנו!

איגוד המוזיאונים ואיקו"ם ישראל

יום המוזיאונים הבינלאומי