על אודות המוזאון

ארטורה הוא בית לאמנות ועיצוב

מקום פועם ונושם, המפגיש בצורה ישירה וחוויתית מגוון של מעגלים בקהילה הנהנים
ליצור, לצרוך, לגעת, לראות, לחוש ולחוות אמנות ועיצוב.
הבית מציע סביבות עבודה גמישות לשלל פעילויות במגוון תחומים, סדנאות עבודה מאובזרות ונגישות,
מקום מפגש תוסס ועדכני וכר פורה לשיתופי פעולה מרתקים, יוזמות והחלפת רעיונות.

ליצור, לנשום ולחוות אמנות

ארטורה מיישם תפישות חדשניות לשילוב פעילות חוויתית יוצרת בקהילה. חדשנות הנובעת מהבנה של צרכי הקהילה המשתנים. עדכניות המשקפת את המתרחש בסצינת העיצוב והאמנות העולמית. בארטורה לא רק מציגים אמנות. בארטורה מאפשרים לקהילה ליצור לנשום ולחוות אמנות בדגשים המעניינים את הקהילה. ארטורה ממוקם בליבו של עמק חפר, במרכזו של הקמפוס האקדמי ע"ש ארתור רופין, טובל בסביבה כפרית ירוקה ושלווה, מוקף מדשאות ועצים, באווירה פסטורלית נגישה ומזמינה. גישה נוחה וחנייה למבקרים.

בארטורה ייפגשו זה לצד זה יוצרים ואמנים ותיקים, חובבים וכאלו שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום. אנשי עיצוב, בעלי מקצוע, אוהבי אמנות, בני נוער ותלמידי בית ספר, מבוגרים ובני הגיל שלישי – ליצירת שיח מאתגר ופעילות מגוונת בתוך הקהילה. היוצרים והיצירה, משלל תחומי האמנות והעיצוב: אמנות פלסטית, אמנות דיגיטלית, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי, עיצוב תכשיטים ואופנה, עיצוב פנים ואדריכלות, צילום ועוד.

בבית לאמנות ועיצוב יתקיימו שלל פרויקטים ופעילויות שמטרתם לחשוף ולהנגיש את רוח היצירה באמנות ובעיצוב בדרכים שונות ובהן סדנאות לאמנים ולחובבי יצירה, תערוכות מתחלפות בגלריה, מפגשים עם יוצרים, כיתות אמן, שיח גלריה, הקרנת סרטים והרצאות. כמו כן, לווי ומנטורינג, תוך חיזוק האמנים הפעילים, טיפוח דור העתיד של חובבי האמנות והעיצוב ובניית מוקד משיכה לאמנים מהארץ ומהעולם באמצעות תכניות לימוד ותוכניות Residence  המקובלות בעולם האמנות.


ארטורה הוקם ומופעל ע"י יזמים תושבי העמק, המכירים מקרוב את מרקם החיים הדינמי ואת צרכי האוכלוסייה המשתנים. שילוב הקהילה וחשיפתה לפעילות חוויתית בתחומי האמנות והעיצוב, תוך יצירת גירויים מגוונים בעצימות שונה, מגבירה את זיקתה של הקהילה לתחום האמנות והעיצוב ומשלבת ציבור שאלמלא כן, אולי לא היה מגיע ונחשף לעולם האמנות על שלל גווניו. ארטורה הוא הבית שלנו. מקום בו נושמים, חווים, יוצרים ומדברים אמנות ועיצוב. בואו גם אתם לקחת חלק בחוויה מרתקת של יצירה וצריכה של אמנות.

מידע למבקר

שעות פתיחה
  • ראשון, שלישי וחמישי: 10:00-16:00
  • שישי -שבת: 10:00-14:00
טלפון
09-7411554
כתובת המוזאון
קמפוס רובין, כפר מונש
חניה
לא
גישה לנכים
לא
מסעדה
לא